2018 Yılı Canlarımıza, Tüm İnsanlığa Barış, Kardeşlik Ve Huzur Getirmesi Dileği İle. 

Merhaba Canlar,
2017 yılını acıları ile geride bıraktık. 2017 yılında insanlık, özellikle çocuklar ve kadınlar en çok acıyı yaşayanlar oldu. Dünyadaki savaşlar ve iç savaşlar sonucu yaşanan göçler insanlığı yıktı.
Ülkemizde de Biz Aleviler olarak yine inkar edildik, yine ayrımcılığa uğradık. Çocuklarımıza zorunlu din dersleri uygulaması ile, çağ dışı eğitim politikası ile dayatmalı eğitim sürüyor.
BEDAŞ Cemevleri üzerin de elektriklerini keserek icra ve tacizleri ile baskıya devam ediyor. Devletin en yüksek mahkemelerinin verdiği Cemevleri ibadethanedir kararı idare tarafından tanınmıyor. BEDAŞ Elektriklerimizi kesiyor. İcra takibi başlatıyor.
Cemevlerimiz Muş ve İstanbul Habibler Cemevlerinde olduğu gibi saldırıya uğruyor. Alevilerin kapıları işaretleniyor. Daha bir çok ayrımcılıkla karşı karşıya kalıyoruz.
Bunları yazarken, bile bizler hicap ederken; bunları yapıp ta hicap etmeyenlere yazıklar olsun.

Artık bu ülke de ayrım yapılmasın. İnkarcılık yapılmasın istiyoruz. İnsanlar inançlarından dolayı, konuştukları dilden dolayı cinsiyet farkından dolayı, ve neden ne olursa olsun hiçbir şekilde baskı ya uğramasın istiyoruz. Sokaklar da kadınlar ve çocuklar hiçbir şekil de taciz edilmesin istiyoruz. Tacizcilere ve bu sapıklara gerekli cezai işlem yapılsın diyoruz. Eşit Yurttaşlık Hakkının ülkede tüm insanlarımıza uygulanmasını istiyoruz.
Kısaca “insanlarımız hak ettiği gibi” yaşamalı diyoruz.

İnkarcılığa ve ayrımcılığa hayır, diyoruz.
Bu inançla, 2018 yılı canlarımıza, ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesi dileği ile.
Erenler Eğitim Ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş